HURMA nın FAYDALARI
BOŞUNA CENNET MEYVESİ DEMEMİŞLER.

1.FOLİK ASİT Hamilelikte ve hatta daha kalmak düşünüldüğünde bile gereken bir B vitamini. Folik asit (B9), vücutta yeni kan hücresi yapımında, vücudun yapı taşı olan amino asitlerin yapımında ve hücrelerin yenilenmesinde önemli görevler üstlenen bir vitamindir. Hurma da, folik asit açısından çok zengin bir besin türüdür.
2.KALSİYUM VE FOSFAT Hem iskelet oluşumu hem de vücudun kemik yapısının dengelenmesi için çok önemli elementlerdir. Bunlar da hurmada var.

3.MAGNEZYUM Kasların çalışmasında önemli rol oynar. Böbrekler için son derece önemlidir. Magnezyumun faydaları gerçekten çok, başka bir gün paylaşalım. Hurmada magnezyum da mevcut.
4.DEMİR Hurmanın içerdiği demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan hemoglobin sentezini kontrol eder ve bu da hamilelikte kansızlığın engellenmesini ve bebeğin gelişimi için hayati önem taşıyan kandaki alyuvarlar dengesinin uygun hale gelmesini sağlar. Bilindiği gibi alyuvarlar kanda oksijen ve karbondioksiti taşıyarak hücrelerin canlılığını sürdürmesinde rol oynarlar.
5.POTASYUM Hurmada bulunan potasyum, beyne oksijen gitmesine yardımcı olarak berrak düşünebilmeyi sağlar. Bununla beraber vücut sıvıları için uygun alkalik özelliği sağlar. Zehirli vücut atıklarını dışarı atması için böbrekleri uyarır. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardım eder ve sağlıklı deri oluşumunu sağlar.
Üstüne üstlük, hurmada protein de var.
-BU SAYDIKLARIMIZ HURMANIN İÇİNDE BULUNAN VİTAMLERİN BİR KISMI..
ŞİMDİ TAM MEVSİMİ..BOL BOL TÜKETMENİZİ TAVSİYE EDİYORUZ..

alıntıdır