11- Öğrencilerin okuma seviyelerin çok düşük olduğu, okuduğunu anlamayan çocuklarla ders işlemenin zor olduğu belirtildi. Öğrencilerin okumalarını düzeltmek için haftada bir gün okuma saati düzenlenmesine, okuma yazma bilmeyenlerin tespit edilerek sınıf öğretmenlerinden yardım alınmasına, sınıf kitaplıklarından yararlanılmasına karar verildi.

12- Velinin eğitim-öğretim sürecinde çok etkili bir yere sahip olduğu; ama velilerin okula gelmekten çekindikleri, çocuklarıyla çok fazla ilgilenmedikleri belirtildi. Daha etkili bir eğitim-öğretim için velilerle sık sık toplantılar yapılmasına onları bu sürece dahil etmek için gerekli çalışmalarının yapılmasına karar verildi.

13- Özel gün ve haftaların kutlanması sırasında öncelikli olarak ilgili kulüp rehber öğretmenleri ile ve diğer zümrelerle işbirliği yapılmasına karar verildi.

14-Görüleşecek başka gündem maddesi bulunmadığından ikinci yarı yılda başarıların daha da artması temennisiyle toplantıya son verildi.

Türkçe Öğretmeni Türkçe Öğretmeni 16/02/2009 Hakan AKDENİZ

Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/turkce-dersi/56416-turkce-dersi-ii-donem-zumre-tutanagi-post114904.html
Okul Müdürü