Nedir bu asık yüz, neden homurtular içindesiniz. Bir türlü mutlu olamıyorsunuz.. "İşte berbat bir gün daha" yakınmalarıyla yataktan kalkıyorsunuz. Oysa güne daha iyi başlamak da mümkün.. Ki bir gün nasıl başlarsa öyle gider! Uzmanların bu alandaki önerilerine kulak kabartmak lazım.. İşte size bir güne güçlü ve moralle başlamak için ipuçları..


Güne nasıl başlarsanız bütün gününüz öyle geçecektir. o yüzden günü moralle başlamak çok önemlidir. Bir çok insan homur homur yataktan kalkara ve bütün gün de o homurtularıyla kendisini olduğu kadar çevresini de rahatsız eder.. Yatakta gözünüzü açtığınız andan itibaren günü yapılandırmak sizin elinizde. Mutlu, başarılı, insan ilişkilerinde doyurucu bir güne merhaba demek için bazı yöntemleri yaşama geçirmeniz gerekiyor. İşte mutlu bir gün için size bazı önemli "sır"lar..


*Sabah henüz yataktan kalkmadan (uyandığınız an) dudaklarınıza bir gülümseme gönderin..

*Her gün kendiniz için olumlu onaylamalarla uyanmayı alışkanlık haline getirmeye gayret gösterin. Örneğin şöyle söyleyebilirsiniz: "Bugünüm aydın olsun. Bugün evrenin bana vereceği tüm güzel mucizeleri kabul ediyorum.''


*Pencerenin önüne gelin ve dışarıya ( doğaya bakarak ) nefes alıp vermeye başlayın. Bu "Nefes egzersizleri"ni, nefesinizi izleyerek gerçekleştirin.. Bunu birkaç kez tekrarlayın..