Giriş

REFORMTÜRK 17. YIL

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    **NUR** Beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Konya, Turkey
    Tecrübe Puanı
    100

Standart Lise İngilizce Dersi Yıl sonu zümre toplantı tutanağı

[HIDE]
    2005 - 2006 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI KIRŞEHİR ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ 2. DÖNEM DERS YILI BİTİMİ İNGİLİZCE DERSİ ZÜMRE ÖĞRETMENLER TOPLANTI TUTANAĞIDIR
    Karar no :3
    Karar tarihi :13.06.2006
    Toplantı yeri : Kırşehir Anadolu Öğretmen Lisesi
    Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/showthread.php?p=104166
    Katılanlar : Mehmet YAĞMUR - Okul müdürü
    Emrullah KILIÇ İngilizce öğretmeni
    Ali ERDEM - İngilizce öğretmeni
    Ramazan ŞENBAY - İngilizce öğretmeni
    Gülsen ERDEM - İngilizce Öğretmeni
    Dede Yunus ŞENBAY - İngilizce Öğretmeni
    Nihan ATEŞ - İngilizce Öğretmeni
    GÜNDEM MADDELERİ
    1. Açılış ve yoklama
    2. 2005 - 2006 yılı yıl sonu zümre öğretmenler toplantı tutanağının gözden geçirilmesi
    3. Geçen öğretim yılına ait başarı durumunun değerlendirilmesi ve başarının artırılması
    için alınacak tedbirler
    4. İngilizce dersinin genel ve özel amaçlarının okunması
    5. Ders kitapları dışındaki kitaplar ile eğitim araçlarının incelenmesi, seçimi ve kullanımı
    8. Avrupa birliği ile ilgili yapılan projeler üzerinde çalışmalar
    9.Dilek ve temenniler
    GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ
    1. Açılış ve yoklama,
    Okul müdürü Mehmet Yağmur, 2005 - 2006 eğitim ve öğretim yılı sonunda toplantıyı açtı. Toplantıda tüm İngilizce zümre öğretmenlerinin hazır bulunduğu görüldü.
    2. 2005 - 2006 yılı yıl sonu zümre öğretmenler toplantı tutatanagının gözden geçirilmesi
    Okul müdürü Mehmet YAĞMUR, bu yılın %100’lük bir başarı grafiği sergilediğini ve bu başarılarımızın artarak devamlılık gösterdiğini belirtti. İngilizce öğretmeni Ramazan ŞENBAY geçen yılın zümre öğretmenler tutanağını okudu ve bir değerlendirme yaparak okulun araç ve malzemelerinin yeterli olduğunu bunun ise istenilen başarıyı artırarak istenen başarıyı elde ettiğini, bu vesile ile başarımızın perçinlenmesini sağlayan üstün gayretlerimizin devam edeceğini belirterek, yapılan değişiklerin bir önceki yıl sonu zümresinin ışığında titizlikte uygulanacağını söyledi.
    3. Geçen öğretim yılına ait başarı durumunun değerlendirilmesi ve başarının artırılması için alınacak tedbirler,
    İngilizce öğretmeni Nihan ATEŞ bir önceki öğretim yılında elde edilen %100'lük başarının devamı için öğretmen arkadaşların yeni eğitim – öğretim metotlarının yanı sıra teknolojiden de yararlanılması gerektiğini, bu amaçla kurulan teknoloji sınıfından en geniş biçimde yararlanılması gerektiğini belirtti. Sayın Ali ERDEM öğrencilerin dili kullanım becerilerinin geliştirilmesi için özellikle konuşma becerisine ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek, bu öğretim yılı içinde işlenen konularda ve özellikle sınıf içerisinde bu beceriye yönelinmesi gerektiğini ifade etti. Bu anlamda daha akıcı ve öğretici bir ders için öğrencîlerin dil ile etkileşiminin her alanda artırılması gerektiğini ifade etti. Tüm öğretmenler uygulamada "etkileşimli öğretım"metoduna ağırlık verilmesi konusunda fikir birliğine vardı. Lise 1. sınıflarında işlenilmesine karar verilen ilk 22 ünitenin ve seçilen MEB kitabının katkısının yanı sıra verilen değişik materyallerle ve sınav programı sayesinde öğrencilerin öğrenme seviyelerinin çok özenli ve verimli bir şekilde takip edilerek gerekli tedbirlerin alınmasının kolaylaşacağı böylece öğrencilerin eksikliklerin daha kolay giderilebileceği belirtildi. Gülsen ERDEM programımızda halen devam etmekte olan program dahilindeki metin inceleme ve VCD izlenme aktivitelerinin öğrencîlerin kelime dağarcıklarının genişletilmesine, görsel öğrenme sağlanmasına olanak vererek istenilen kaliteye ulaşabileceğimizi söyledi. Sayın Yunus ŞENBAY programda ve ders saatlerinin uygulanmasında yapılan düzenlemeler sayesinde lise 1. sınıflarda daha önceden edinilen bilgilerin tazelenerek bir sonraki aşamaya geçmek adına önemli adımlar olacağını ifade etti Böylece İngilizceye ilgi duyan öğrencîlerin de belirlenerek mesleki yönlendirmede rehberlik edilebileceğini belirtti. Ramazan ŞENBAY 10. sınıf öğrencileri arasında dil sınıfına gerekli önemin verildiğini ve test çözme tekniklerini geliştirmek için değişik kaynaklardan yararlanılacağını böylece başarının sürekliliğinin korunacağını diğer sınıflarda ise öğrencîlerin bilgilerin korunması için ders, tekrar, VCD, ve metin çalışmalarının devam edeceğini belirtti. Al ERDEM 11, sınıf programının aynı formatı koruduğunu ve öğrencilere üniversite yaşamlarında ihtiyaç duyabilecekleri İngilizce bilgilerini sağlamak adına çalışmalarının devam ettiğini belirterek geçen yıl dil alan mezunlarının sınavlarda üstün başarı gösterdiklerini ve her birinin Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerimizde bir üniversiteye girmeye hak kazandıklarını belirtti. Bu başarının bu yılda devam ederek sürmesi dilekleriyle sözlerine son verdi.
    4. İngilizce dersinin genel ve özel amaçlarının okunması,
    Milli Eğitim Bakanlığı Yabancı Dil Eğitimi ve Öğretim Yönetmeliği ( Resmi Gazete 31 Mayıs 2006 Çarşamba- Sayı:26184 nolu yönetmelik okundu)
    İngilizcenin günümüz dünyasındaki yeri artık tartışılmaz bir şekilde bilinmektedir. Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlere ulaşmada tam en büyük yardımcımız öğreneceğimiz yabancı dildir, çünkü geliştirilen her araç, bulunan her yeni ve yapılan her yeni icadı takip edebilmek için yabancı kaynakları anlamak zorundayız. Ortak bir dil olan İngilizce artık bir bilim dili olmuştur. Özel amaçlarında ise İngilizce öğlenci merkezli bir eğitim -öğretimi hedef alır, bu sebeple öğrencinin aktif katılımı esastır. Hem kısa hem de uzun vadede dil her birey için gereklidir Öğrencilere 4 temel becerinin öğretimi esastır Böylece ikinci bir yabancı dil öğrenimi amacına ulaşmış olacaktır. Her zaman amaç dört temel beceriyi geliştirmeyi amaçlar. Bilinenden bilinmeyene,yakından uzağa doğru öğretme esastır. Görsel ve işitsel araçlar bizim sınıftaki en büyük yardımcılarımızdır. Bunlardan da mümkün olduğunca fazla yararlanılmasına karar verildi. Diğer özel bir amacı ise dili bir bütün olarak öğretmektir. Ayrıca tüm arkadaşlar öğretim amaçlarını gerçekleştirici etkinliklere yer verilmesine,öğrencilerin başlangıç düzeyinde cesaretlendirilmesine ,fırsat eğitimine yeri geldiğince yer verilmesine,öğrencilere sorumluluk verilmesine bireysel ve grup çalışmalarına yönlendirilmesine karar verildi.
    Zümre öğretmenleri derslerde kullanacakları öğretmen kitapları ile test ve diğer yardımcı kitapların hazır olduğunu sınıflarda ki kasetçalarların yanı sıra CD çalar müzik sistemlerinin de hazır olduğu belirttiler. Sınıflardaki yazı tahtalarının eksiksiz olduğu ve öğrencilerin kullanacakları proje çerçevelerinin de hazır olduğu görüldü. Yıl içinde yeni VCD veya DVD'ler alınarak öğrencilerin görsel ve işitsel öğrenmelerine yönelik teknoloji sınıfında kullanılacak materyallerin sağlanacağı da belirtildi.
    [/HIDE]

**NUR** Beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Konya, Turkey
    Tecrübe Puanı
    100

Standart Yanıt: İngilizce Yıl sonu zümre toplantı tutanağı

5. Ders kitapları dışındaki kitaplar ile eğitim araçlarının incelenmesi, seçimi ve kullanımı
    LİSE 1

Just Right Elementary Student’s Book (with Grammar Guide) + Student’s Audio CD

Just Right Elementary Workbook (without ***) + Audio CD

Just Right Pre Intermediate Student’ s Book

Just Right Pre Intermediate Workbook + Audio CD

Focus On Reading 1 (with CD)
    Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/showthread.php?p=104167

Focus On Reading 2 (with CD)

Collins Cobuild Student’s Dictionary & CD-ROM

LİSE 2 (YENİ SINIFLAR – FEN / TM)

LİSE 2 (ESKİ SINIFLAR – FEN / TM)

Just Right Intermediate Student’ s Book

Just Right Intermediate Workbook + Audio CD

LİSE 2 YABANCI DİL (İNGİLİZCE ALAN YENİ SINIFLAR)

Focus On Reading 2-3 (with CD)

LİSE 2 YABANCI DİL (İNGİLİZCE ALAN ESKİ SINIFLAR)

Grammar Wizard

Skor Yayınları İngilizce Soru Bankası

LİSE 3 YABANCI DİL (İNGİLİZCE ALAN SINIFLAR)

ELS Yayınları İngilizce Soru Bankası

Ders kitapları dışındaki kitaplar Nisan 2004 -2559 sayılı MEB Tebliğler Dergisinde yayınlanan Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın 04/03/2004 tarih ve 12 Sayılı kararına uygun olarak seçilmiştir.

6. Avrupa birliği ile ilgili yapılan projeler üzerinde çalışmalar
    Okulumuz İngilizce öğretmenlerininde katkısıyla bu yıl 5 den fazla projemiz kabul görmüştür ve bunlardan bazıları geçen haziran ve temmuz aylarında uygulanmıştır. Bulardan ilki’’yükselen gençlik’’ Dede Yunus Şenbay ve kardeşi Ramazan Şenbay tarafından doğdukları yer olan kasabalarında uygulanmış. Diğeri’’ medeniyetler beşiği Anadolu’’ ise Yunus şenbay ve Ali Erdem in sorumluluğunda İngilizce öğretmenler ininde katkılarıyla 40 yabancı 10 yerli öğrencininde katılımıyla çevre illerde ve kırşehirde gerçekleştirildi. Ayrıca Yunus Şenbay ve Ali erdem 10 öğrenci ile polonyadada 10 günlük bir etkinlik düzenlediler. Halen devam etmekte olan projelerimiz vardır ve bu projelerde öğretmen ve öğrenciler
    Avrupa da etkinlikler düzenleyerek hem ülkemizi tanıtacaklar hemde yeni ülkelerin kültürlerini tanıma fırsatı bulacaklardır. Ayrıca Yunus Şenbay ve Ali Erdem milli eğitim müdürlüğündeki “ ARGE” bölümünde aktif olarak formatör olarak çalışmakta ve ilde üretilen projelere katkıda bulunmaktadırlar. Sayın Mehmet Yagmur çalışmaların kültürel etkileşimini artırdığını ve Avrupa birliğine uyum açısından öğretmen ve öğrencilerimizin ne kadar yeterli oldugunun görüldüğünü sözlerine ekledi. Okulumuzun bir diger projesi merkezi Brükselde bulunan Avrupa Birligi Eğitim ve Kültür koordinatörlügü tarafından kabül edilmiştir. Proje Türkiye,Almanya,Yunanistan ve İtalya ortaklıgında yürütülmektedir ve projenin yürütülmesini okulumuz İngilizce öğretmenleri Ramazan Şenbay ve Ali Erdem yürütmektedir.

7. Dilek ve temenniler
    Okul Md. Mehmet YAĞMUR, başarıların devamını diledi. Tüm zümre öğretmenleri okulun amacına hizmet etmeye devam ederek ekteki araç ve gereçlerin en iyi şekilde kullanımını sağlayarak öğrencilerimizi dört temel beceriyi kazanmış, Atatürk Türkiye'sine hizmet etmeye hazır bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edindiklerini bu amaçla öğrencilerimize öğretmenlik mesleğini de sevdirerek di öğretimini en iyi şekilde gerçekleştirebilmeyi amaçladıklarını ifade ettiler.
    Karşılaşılan problemlerin halledilebilmesi, ve meydana gelecek aksaklıkların en kısa sürede giderilebilmesi amacıyla gerekli görülen en kısa sûrede zümre öğretmenlerinin yeniden toplanmasına karar verildi.
    Toplantı tutanağı müştereken imza altına alındı.
    RAMAZAN ŞENBAY D. YUNUS ŞENBAY ALİ ERDEM GÜLŞEN ERDEM EMRULLAH KILIÇ NİHAN ATEŞ
    İNG ÖGRT İNG ÖGRT İNG ÖGRT İNG ÖGRT İNG ÖGRT İNG ÖGRT
    MEHMET YAGMUR
    OKUL MÜDÜRÜ

yucel_durak
    Misafir

Standart Yanıt: Lise İngilizce Dersi Yıl sonu zümre toplantı tutanağı

I could not understand what u want. but ı think u want this...

aysel7070
    Misafir

thank you

Tecrübe Puanı
    16

teşekkürler