Samsung, üç yeni dijital fotoğraf makinesiyle karşınızda. ST550 ve ST500, her ikisi de 12,2 MP’lik sensörleriyle yüksek kalitede görüntüler elde etmenizi sağlıyor. Yüz tanıma özelliği, görüntü sabitleme, harekete duyarlı arayüz gibi standart teknik özelliklerinin yanında; bu ikiliyi diğer fotoğraf makinelerinden ayıran çok daha önemli bir özelliği bulunuyor: Çift LCD ekran. Kameraların ön yüzündeki 1,5 inç’lik ekran sayesinde hem fotoğraf çeken hem de fotoğrafı çekilen kişi olmanın kolaylığını yaşayacaksınız. Çocuk modu bulunan ST550 ve ST500’ün ön LCD ekranda fotoğrafı çekilen çocukların ilgisini çekecek eğlenceli animasyonlar oynuyor. ‘Fotoğrafınız Çekiliyor’ özelliği karşıdakinin fotoğrafını gülerken çekmenizi garantiliyor. Ön yüzdeki LCD ekranda deklanşöre hafif basıldığında bir gülen yüz resmi yansıyor; böylece resmini çekeceğiniz kişi gülmesi gerektiğini anlıyor. Bunların dışında uzun bir özellik listesi bulunan ST550 ve ST500 4,6x optik zoom, 720p HD video kaydı, fotoğraf stili seçicisi,yüz tanıma, akıllı albüm, Smart Auto özelliği, el hareketine duyarlı kullanıcı arayüzü gibi teknik özelliklere sahip.
Yakında raflarda yerini alacak yeni modellerin üçüncüsü ise ST1000. ST1000, Geo-Tagging (coğrafi etiketleme), Bluetoth ve Wi-Fi bağlantı seçeneklerinin hepsine sahip. çektiğiniz fotoğrafları hareket halincdeyken Facebook gibi sosyal paylaşım ağlarından paylaşabilir, fotoğraf çekerken GPS özelliği sayesinde seyahat ettiğiniz ya da o an bulunduğunuz mekânı etiketleyebilirsiniz. ST1000’in 3,5 inç’lik LCD ekranında o an bulunduğunuz şehir ve bölgenin adını görebiliyorsunuz.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/tekno-yenilik/57713-samsung-cift-lcd-ekrali-fotograf-makinesi.html#post118008


Samsung ST500: 699 TL
Samsung ST550: 799 TL