corekotuyagi.jpg
Öncelikle çörek otu yağı içerisinde bulundurmakta olduğu doymamış yağ asitleri nedeni ile saçlardan tutun da vücudun tüm bölgelerine iyi gelen bir araçtır. İçerisinde temel olarak B1, B2 ve B6 vitaminlerine sahip olan çörek otu yağı ölü hücrelerin vücuttan atılması ve hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.

– Birbirinden farklı faydaları bulunmakta olan çörek otunun en belirgin ve kullanılan alanı cildinizin her bölgesinde yer alan çatlakları yok etmektir. Özellikle hamilelik dönemi ve doğum sonrasında milyonlarca bayanın cildinde meydana gelmekte olan çatlakları çörek otu yağı ile giderebilirsiniz.

– Çörek otu yağının cilt için önemli faydalarından biri de cilt lekelerini doğal ve zahmetsiz bir şekilde temizlemesidir. Bu sayede cildiniz nefes alacak ve daha dinç görünecek.

– Yüz bakımı için yüzlerce lira ödeyerek maskeler almanıza, SPA salonlarına gitmenize gerek yok. Evinizde zeytin yağı ve çörek otu yağı karışımı ile yüz masajı yapmanız mükemmel sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

– Özellikle genç kızların ve erkeklerin ergenlik döneminde yüz bölgelerinde oluşan sivilce ve akneleri gidermek için çörek otu yağı oldukça etkilidir. Bir pamuk parçası yardımı ile sivilce ve akne olan bölgelere sürmeniz durumunda kısa süre içerisinde temiz bir cilde sahip olduğunuzu görebileceksiniz.
alıntıdır