Programı kendim xp ile test ettim ve anlatım bana aittir. Yapılacak işlemler gayet basittir ve herkesin anlayacağı şekildedir.
CD rom olmayan bilgisayarlarda windows yüklemek sıkıntılı bir iş bildiğiniz gibi, şimdi netbook gibi cd-dvd rom suz pc lere Win setup 1-0 ile flash disk kullanarak basitçe windows nasıl yüklenir onu anlatacağım. Özellikle XP için bunu kullanın. Öncelikle flashdisk inizi pc ye takıp bios dan açılış diski seçebiliyormusunuz ona bakın, eğer seçemiyorsanız programı boşuna kullanmayın işinize yaramaz. Flashdiskinizi fat32 şeklinde formatlayacağı için flashdisk teki bilgileri yedeklemeyi unutmayın.
Gerekli olan programlar ve araçlar;
1- 2 gb ve üzeri flashdisk (xp için 1 gb yeterli olur)
2- Win setup 1-0 programı
WinToFlash - Install Windows From USB - Download Page
Download WinSetup-1-0-beta7.7z
3-Yükleyeceğimiz işletim sistemi dosyaları(harddisk'te veya cd'de)

Kurulum:
İndirmiş olduğunuz sıkıştırılmış dosyayı herhangi bir klasöre çıkartıyorsunuz.

Çıkan dosyaların içinde "Winsetupfromusb_1-0beta6" isimli uygulamaya çift tıklayarak işleme başlıyoruz, alttaki ekran gelecek.

Üstteki resimde sırasıyla
1 Burada flash diskiniz görünmesi gerekiyor.Görünmüyor ise Refresh e tıklayınız.
2 Windows dosyalarının bulunduğu klasörü gösterin(hdd veya cd den)
3 GO tıklayıp ilerliyoruz.

Program kopyalamaya başladı %100 olana kadar bekliyoruz. Bende XP nin kopyalanması 15 dakika kadar sürdü.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/resimli-program-anlatimlari/65678-usbden-format-atma-flash-bellekten-windows-kurma.html#post129843

1 Job done uyarısı gelince Tamam tıklıyoruz.
2 EXIT a tıklayıp kapatıyoruz.
İşlem tamam artık flash diskiniz windows kurmaya hazır demektir. Bundan sonrası bildiğiniz windows kurulumunu yapmak. PC açılışında flash diski gösterip kuruluma geçiyoruz.
Uyarılarımı yazayım; "Açılışta önyükleme için bir tuşa dokunun" demiyor. O yüzden kurulumunuzu takip edin restart yaptıktan sonra kuruluma geçer. Ya flash diski çıkaracaksınız yada bios dan önceliği hdd ye vereceksiniz. Kart okuyucu içinde hafıza kartı ile çalışmamaktadır, program hazırlamakta ama pc açılışta görmemiştir. Flashdisk ile xp yüklerken ilk ekranda xp setup seçilmesini istiyor daha sonra bildiğiniz xp kurulumu.
alıntıdır.
Flash bellekten windows kurma (Winsetup 1-0 kullanarak)