SELAM EĞİTİMİN KAYNAĞI ÖĞRETMENLERE!
SELAM AYDINLIK, GÜZEL GÜNLERE!
SELAM İLGİYİ, DOĞRUYU, İYİYİ, GÜZELİ, HAKLIYI HAKSIZI VE DAHA NİCELERİNİ ÖĞRETEN ÖĞRETMENLERE!
SELAM SİZİN SIMSICAK SEVGİNİZE!
SELAM MİLLETİMİZİN YÜZ AKI ÖĞRETMENLERE
SELAM, SELAM BİNLERCE SELAM!

SAYIN KAYMAKAMIM, DEĞERLİ MİSAFİRLER VE SAYGI DEĞER MESLEKTAŞLARIM!
Türk öğretmeninin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan 76 yıl önce millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.
Başöğretmen Atatürk ve eğitimimize katkıları bulunan, eserleriyle ebediyete erişen öğretmenlerimizin anısına sizleri bir dakikalık saygı duruşu ve Halil YARAMIŞ yönetiminde İstiklal Marşını söylemeye davet ediyorum.

“Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben öğretmenlik yapabiliyorsam beni onunla anlatın yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek mühim değildir.” diyen M.K. Atatürk öğretmenin ve öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Şuhut Çok Programlı Lisesi müdürü Sayın Rasim TUZLAR’ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

Ben öğretmen olmak istiyorum,
Vatan evladına Türklüğü öğretmek için,
İstiklal Marşını gururla söyletmek için,
Milletimi muasır medeniyet seviyesine yükseltmek için

Sayın İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sadık AVCI’yı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

Elleri konuşuyordu öğretmenimin
Barışı simgeleyen elleri
Bir tahta başında, bir kürsüde
Bize bizi öğreten elleri
Milletimizin kendi benliğine kavuşma ve medenileşme yoluna bilgisizliğe karşı hizmet eden öğretmenlerimiz adına konuşmasını yapmak üzere Şuhut Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmeni Fahri ERKUŞ’u kürsüye davet ediyorum.

“İnsanoğlunun daha parlak bir geleceğe erişmesi için beslenen bütün ümitler ancak öğretmenlik mesleğinin yükselmesine ve öğretmenlerin daha büyük kitlelere faydalı olmasına bağlıdır.”
Bunu amaç edinecek göreve yeni başlayan öğretmenler adına Şuhut Çok Programlı Lisesi Muhasebe grubu öğretmeni Ahmet ÇAPRAK’ı konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet ediyorum.

Bugün büyük bir heyecan ve coşkuyla aramızda bulunan göreve yeni başlamış, Atatürk ilkeleri doğrultusunda, Türk milli eğitiminin amaçlarını gerçekleştirmek için üstlendikleri bu kutsal görevlerini başarıyla sürdüreceklerinden emin olduğumuz genç öğretmenlerimizin Erdoğan KARADEDE yönetiminde yemin töreni yapılacaktır.

“Ünlü eğitimciler yeni eğitim sistemini kurarlar, ama gençliğe istikamet veren ve rehberlik eden meçhul öğretmenlerdir.”M.K. ATATÜRK
Mustafa Kemal ATATÜRK’ün öğretmenlere ve öğretmenlik mesleğine duyduğu saygıyı anlatan anısını Şuhut Çok Programlı Lisesi öğrencilerimizden Bahar KILIÇARSLAN anlatacaktır.

Bizim en değerli varlığımız olan çocuklarımızın öğretmenlerine olan duygularını dile getiren “ÖĞRETMENİM” adlı şiiri Şuhut Çok Programlı Lisesi öğrencilerinden Adem OKUNMUŞ’tan dinliyoruz.

“Eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak gereklidir, bir ulusun kurtuluşu ancak bu suretle olur.” M.K.ATATÜRK
Şuhut çok programlı lisesi Ahmet KILDI adlı şiirini okuyacaktır.

Güneş severken toprağı
Işıkları canlı, ışıkları gururlu,
Işıkları yarından ümitli.
Tıpkı sevinçten ağlayan öğretmenim gibi.
2004 yılında emekli olan öğretmenlerimiz adına konuşmasını yapmak üzere Kurtuluş İ.K.ilköğretim okulu eski müdürü Sayın İsmail DÜĞÜNCÜ’yü kürsüye davet ediyorum.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/belirli-gun-ve-haftalar/57808-24-kasim-programi-sunu-metni.html#post118295

2004 yılında emekli olan öğretmenlerimizi ve şeref belgelerini vermek üzere İlçe kaymakamımız Bilal ŞENTÜRK’ü kürsüye davet ediyorum.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla okullarımızda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında birinci olan öğrencilerin ödülleri verilecektir.

Şimdi Atatürk PİO Müzik öğretmeni Halil YARAMIŞ yönetiminde eğlence programına geçiyoruz.

Programımız burada sona ermiştir. Hepinize teşekkür ediyoruz.

HAZIRLAYAN:
HAKAN YILMAZ
Şuhut Çok Programlı Lisesi TDE Öğretmeni

24 Kasım 2004-AFYON