Giriş

REFORMTÜRK 17. YIL

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    **NUR** Beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Konya, Turkey
    Tecrübe Puanı
    100

Standart 6-7-8 sınıflar Matematik Dersi Zümre Toplantı Tutanağı örneği

6-7-8 sınıflar Matematik Dersi Zümre Toplantı Tutanağı

................. Eğitim Ve Öğretim Yılı
    ..................... Matematik Dersi Zümre Toplantı Tutanağı
    ...-.....-.........

A) Ders Başarıları:
    I. dönem müfredat konuları yıllık plana uygun olarak tamamlanmıştır. ................. Eğitim ve Öğretim yılında gerek okul içinde yapılan denemelerde gerekse il bazında M.E.B. uyguladığı Seviye Belirleme sınavlarında 6-7-8. sınıflarda istenilen düzeyde olduğu kanaatindeyim.

Bu başarının devamını sağlamak için II. dönemde de yapılacak çalışmalarla ders başarısının daha da artması yolunda gayret gösterilecektir.
    Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/matematik-dersi/57767-6-7-8-siniflar-matematik-dersi-zumre-toplanti-tutanagi-ornegi.html#post118157

B) Başarısızlık Nedenleri:
    • 6. 7. ve 8. sınıflarda bazı öğrencilerimizin verimli ders çalışma yöntemlerini bilmemesi, derslere ilgisiz olmaları, temel bilgilerinin zayıf olması, kitap okumadıkları için yorum güçlerinin zayıf olması velisinin öğrenciye yönelik ilgisinin yeterli olmaması sınavlarda başarı göstermemelerine neden olmaktadır.
    • 8. sınıflarda uygulanan grup çalışmaları nedeni ile müfredat konuları geri kalmaktadır.
    Bu nedenle grup çalışmalarının 2. dönemde olmaması uygun olacaktır.
    • Hafta sonu yapılan grup çalışmalarına 7. sınıflarda katılım yeterli düzeyde değildi. 2. dönem bu öğrencilerin etütlere katılımı sağlanırsa başarının daha da artacağına inanıyorum.
    • Veli öğrenci öğretmen üçlüsünün işbirliğinin yetersiz olması özellikle velilerimizin çoğu veli toplantılarının dışında öğrencisiyle ne okula gelerek ne de telefonla görüşerek ilgilenmiyor olması da başarıyı düşüren bir diğer etmendir.
    • Öğrencilerin S.B.S. sınavı hakkında tam bilgileri olmadıkları için sınavın farkındalığını hala yaşamamaları. Bu sebeb ile sınava tam olarak motive olmadıkları için arzu edilen başarıya tam olarak ulaşılamıyor.

C) II. Dönemde Başarıyı Arttırmaya Yönelik Çalışmalar
    • I. Dönemde yapılan hafta sonu etüt programının II. dönemde de aynı şekilde devam etmesi.
    • 6. 7. ve 8. sınıflarda yapılan deneme sınavlarının arttırılması
    • Öğrencilerle uygun olan derslerde birebir çalışmalar yapılması. 8. sınıflardan II. dönem de uygun olan dersler alınarak ek çalışmalar yapılması.
    • Sınırda olan öğrencilerin üzerinde daha çok yoğunlaşılması.
    • Dönem başında S.B.S hakkında öğrencilere seminer verilerek öğrencilerin bilgilendirilmesi.

D) I. Dönemde Yapılan Ek Çalışmalar:
    • 6. 7. ve 8. sınıflarda I. Dönemde Seviye Yayınlarına ait 4 deneme sınavı uygulanmıştır.
    • Her konu bitiminde yazılı tarama sınavı ve test uygulaması yapılmıştır.
    • 6. 7. ve 8. sınıflarda öğrencilere yardımcı kitap olarak takip edilen ZEKA KÜPÜ yayınlarından verilen ödevler günlük kontrol edilmiştir.
    • Ödevini yapmayan, aksatan öğrencilerin velilerine ulaşılmış ve bilgilendirilmiştir.
    • 6. sınıflarda ödev kağıdı çalışması yapılmıştır. Öğrenciler yaptığı ödevleri velilerine gösterip imzalatıp yanlışları sınıfta düzeltilmiştir.
    • Derslerde Analiz, Fen Bilimleri, Zafer, FDD, Tümay, Denklem, Zambak test yayınları Pisagor dergi seti, ek kaynaklar olarak sınıfta uygulanmıştır.
    • Özel durumu olan öğrencilerimize yazılılarda onun seviyesine uygun yazılı soruları hazırlanmıştır.
    • Performans ödevleri zamanında verilip zamanında toplanmıştır.

Tecrübe Puanı
    15

Standart Yanıt: 6-7-8 sınıflar Matematik Dersi Zümre Toplantı Tutanağı örneği

ya bana rasyonel saılarla ilgili 5problem ve çözümlü cevabı lazım 7.sınıf için ama aradığımı bulamıyorum bana yardımcı olurmusunuz

Yer
    şanlıurfa
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Yanıt: 6-7-8 sınıflar Matematik Dersi Zümre Toplantı Tutanağı örneği

2.dönem zümresi yok mu?