Sevgili öğrenciler öncelikle hepiniz hoş geldiniz ! Ne iyi ettiniz de geldiniz! Zira siz burada değilken ne kadarda sessiz , ne kadar da boş ve sönük bu bina,bu sınıflar,bu sizi dört gözle bekleyen sıralar.Bu binanın işlerliği ve önemi varsa sizden, öğretmenleriniz bugün burada bulunuyorlarsa yine sizden her şey sizinle güzel sizinle anlamlı.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/egitim-ogretim-cesitli-dokumanlar/54142-ogretmen-konusmasi.html#post110839
Yeni öğretim yılının hepinize başarılar getirmesini diliyorum.

Üç aylık bir ayrılığın ardından işte yine okulumuzdayız.Umarım bu uzunca tatil süresince gerektiğince dinlenmiş , gönlünüzce eğlenmişsinizdir.Bu sürede topladığınız pozitif enerjiyi derslerinize yansıtacağımızdan eminim.Sizler çalışkanlığınızla ve enerjinizle büyüklerinize örnek olacak , onlara da daha çok çalışmak için güç vereceksiniz.Çünkü Ata ‘ mızın dediği gibi :” Hiçbir şeye muhtaç değiliz , ihtiyacımız olan tek şey ,çalışkan olmaktır.”
Sizler burada aldığınız eğitim ve öğrenimle , her şeyden önce bilginizi artıracak, daha güzel bir gelecek kurmak için kendinize olan güveninizi pekiştireceksiniz.Sizler kendinizi güçlü hissettikçe ve başarıları yakaladıkça biz büyükler de geleceğe çok daha güvenli bakacağız.Çünkü , sizler bu yurdun en aydın yürekleri,cumhuriyetimizin en sağlam koruyucuları olacaksınız.Aldığınız eğitim ve öğretimle ülkemizi,çağdaş uygarlıktan geri bırakmayacak ,daha yaşanılabilir bir Türkiye için emek vereceksiniz.Bu konuda sizlere güvenimiz sonsuzdur.
Sevgili veliler ,
Sizler için çok değerli olan , gözünüz gibi baktığınız çocuklarınızı bizlere emanet ediyorsunuz.İyi biliniz ki ; çocuklarınız sizler için ne kadar değerli ise , bizler için de o kadar değerliler.burada yapılan her şey onlar için . Sizler eğitime ne derece önem verirseniz çocuklarınız da o derece başarılı olacaktır ,bundan emin olunuz.O nedenle lütfen , okulumuza daha sık gelerek , çocuğunuzun durumunu takip ediniz.Eğitim ve öğretim sadece okulda verilenlerle kalmaz, sizler okulla birlikte hareket ederek çocuklarınız için iyi bir gelecek hazırlayabilirsiniz.Çocuklarınıza güveniniz ve doğru olan her düşüncelerinde onları destekleyiniz . Bu destek onları daha da güçlendirecektir.
Hepinize saygılar sunarım