Giriş

REFORMTÜRK 17. YIL

7 sonuçtan 1 ile 7 arası
    **NUR** Beyza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Konya, Turkey
    Tecrübe Puanı
    100

Standart Anasınıfı 2.dönem zümre örneği

[hide] .................. EĞİTİM – ÖĞRETİM YILI
    II. DÖNEM ANASINIFI ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı Tarihi :.................
    Toplantı Yeri : Anasınıfı B Şubesi
    Toplantı Saati : 11.30
    Toplantıya Katılanlar :

GÜNDEM MADDELERİ

1. ...............Eğitim-öğretim yılı I. Dönem zümre toplantı tutanağının okunup incelenmesi.
    2. Atatürk ilke ve inkılaplarının yıllık ve günlük planlarda uygulanmasına devam edilmesi.
    3. Belirli gün ve haftaların zamanında hazırlanıp uygulanmasına devamı.
    4. Ölçme ve değerlendirmenin yapılması
    a) Öğrenci kişisel dosyası
    b) Boy ve kilolarının saptanması
    c) Öğrenci sanat etkinliği dosyası
    d) Karne ve diplomaların verilmesi
    5. Öğretmen – Veli işbirliği
    6. II. Dönem yapılacak geziler
    7. Diğer zümre öğretmenleri ile işbirliği yapılması
    8. Dilek ve temenniler

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1. ......... Eğitim-öğretim yılı I. Dönem zümre toplantı tutanağı ................. tarafından okundu. Alınan kararların bu doğrultuda uygulandığı tespit edildi.

2. ................. söz alarak Yıllık ve günlük planlarda Atatürk ilke ve inkılaplarının sürekli uygulanması gerekliliği üzerinde durarak, özellikle 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi milletçe önemli olan günlerimizde bu konuya önemle dikkat edilmesi ve hassasiyet gösterilmesini belirtti.
    Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/okul-oncesi-etkinlikler/50779-anasinifi-2-donem-zumre-ornegi.html#post103911

3. ................., program gereği Belirli gün ve haftaların amacına uygun şekilde hazırlanıp uygulanmasının önemli olduğunu belirterek, konunun öğrencilerin sağlıklı gelişim ve öğrenme ortamını destekleyici nitelikler taşıdığını özellikle ifade etti.
    4. Zümre öğretmenlerinden ................. söz alarak, ölçme ve değerlendirmelerin belirli periyotlarla düzenli olarak yapılması gerektiğine değinerek;
    a) Öğrenci kişisel gelişim dosyalarının çocukların gelişim basamakları dikkate alınarak doldurulmasına,
    b) Belirli zaman aralıkları ile boy ve kilo tespitinin yapılarak not verilmesi gerektiğine,
    c) Sanat etkinlikleri kapsamında yapılan faaliyetlerin ( fon kartonu, elişi kağıdı vb.) kişisel dosyalarına konularak biriktirilmesi ve evlere gönderilmesi gereğine,
    d) II. Dönem sonunda da kişisel gözlem raporları doğrultusunda çocuklara karne ve diplomaların verilmesine, özellikle değindi.

5. Öğretmen- Veli işbirliğini sağlamak adına belirli aralıklarla toplantı yapılmasına ve bunun yanında velilerle sürekli olarak toplantı dışında da iletişim halinde olmanın gerekliliğinin çocukların gelişim aşamaları açısından önemli olduğunu belirtti.

6. II. Dönem içerisinde ev ziyaretleri, başka bir okula gezi, belirli gün ve haftalar kapsamında çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına gezi, sinema ve tiyatro gibi çeşitli sosyal faaliyetlere katılımla ilgili ziyaretlerin yapılmasına karar verildi.

7. Çeşitli sanat faaliyetleri ile ilgili olmak üzere,örneğin resim işi çalışması alanlarında resim öğretmeninden, tiyatro ve drama gibi alanlarda faydalanmak üzere okulumuzun Türkçe öğretmenlerinden, deneysel faaliyetlerde de gerekli bilgilerin kazanılması açısından fen bilgisi öğretmeni ve eğitim Teknoloji sınıfları ile buradaki tepegöz ve slayt gibi araçlardan yararlanılmasına, hareketli oyun ve spor eğitimi için okulun spor salonundan yararlanılması gerektiğine değinildi.

8. Zümre başkanı ................., toplantıya katılan öğretmenlere teşekkür ederek, II. Dönemin eğitim-öğretim yılı için başarılar getirmesini dileyerek toplantıyı iyi dilek ve temennilerle kapatmıştır.

ALINAN KARARLAR

1. ................ Eğitim-öğretim yılı içinde alınacak kararların program doğrultusunda olmasına karar verildi.

2. Planların hazırlanırken Milli Eğitimin genel amaç ve ilkelerine uygun olarak Atatürkçülük, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda hazırlanmasına karar verildi.

3. Belirli gün ve haftalara ait özel etkinliklerin zenginleştirerek zamanında yapılmasına karar verildi.

4. Ölçme ve değerlendirmenin belirli periyotlarla yapılmasına karar verildi.

5. Başarının arttırılması için veli-öğretmen işbirliğinin sağlanmasına karar verildi.

6.II. Yarıyılda gezilerin yapılmasına karar verildi.

7.Diğer zümre öğretmenleri ile işbirliği içinde olunması gerektiğine karar verildi.

8.Toplantı iyi dilek ve temennilerle kapatıldı.
    [/hide]
    Konu Mustafa Uyar tarafından (16.Şubat.2011 Saat 08:24 ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    15

Standart Yanıt: Anasınıfı 2.dönem zümre örneği

teşekkürler

Tecrübe Puanı
    14

teşekkürelr

Tecrübe Puanı
    14

teşekürler

Tecrübe Puanı
    14

yardımcı olur musunuz hiç bir şey görünmüyor.

Tecrübe Puanı
    14

tşkkürler

Tecrübe Puanı
    14

tşkler