Bazen oyle birisi cikar ki karsiniza... .......

Bazen oyle birisi cikar ki karsiniza, oyle bir zamanda girer ki hayatiniza, daha onceki iliskilerinizde yasadiginiz tum olumsuzluklari unutturur birden. Ne kadar korusaniz da kendinizi bir kez daha aci cekmemek icin, karsi koyamazsiniz duygulariniza. Cok fazla direnmez ve butun kapilarinizi acarsiniz ona. Ve hadi dersiniz "Gel iceri, gel ve askin ispatla bana ". Her seye ragmen gercekten sevmeye ve sevilmeye, askin varligina tekrar inanabilmek icin o kadar ihtiyaciniz vardir ki.

Bu kez her sey cok guzel olacaktir.

Beklediginiz insanin o olduguna emin olmasaniz bile, oyle olmasini istediginiz icin buna kendinizi inandirmissinizdir bir kere. Tum cana yakinligi, guzelligi, sempatisi ve sevgi dolu gorunusuyle gelir ve girer sevgiyle actiginiz kapidan iceriye.
Onunla yeniden her sey cok guzeldir iste. Sevdiginiz zaman tam seversiniz cunku siz. Siniri yoktur ve hicbir zaman olmamalidir. sizin sevginizin. Ya heptir ya hictir felsefeniz.

Olmek var Donmek yoktur.

Var olusunuzun nedenidir sevgi. Hayatiniza girmesine izin verdikten sonra ondan baska hicbir sey onemli degildir sizin icin. Ask kapiniza gelmistir bir kez daha. Nereye giderseniz beraberinizde onu da goturur, gozlerinizi kapatinca onu gorursunuz.Oyle icten, yalansiz ve cikarsiz suruyordur ki iliskiniz, bir gun bitebilecegini akliniza getirmek istemezsiniz. Her seyin cok guzel gitmesi, bir sonu olabilecegi gercegini degistirmez yine de. Sizin istediginiz, askin varligini ispatlamasidir size. Ama onun amaci size askin varligini ispat etmek degildir. Deneme yanilmayla kendisi icin uygun insani ariyordur o aslinda. Ve yanilmistir yine. Ask icin sectigi yol sizi inciten yanlis bir yoldur ama yanilmis olsa da iyi bir insandir. Sizi kirmadan uzaklastirmak icinkendisinden, klasIk "kendinden sogutma" oyunlarini oynamaya baslar sonra. Bu oyunlarin sizde ise yaramayacagini anlamayacak kadar az tanimistir sizi.Siz bilmezsiniz o oyunlari. Aska en sahici yolu olarak bakanlardansinizdir siz cunku. Ask varsa eger gercektir sizin icin ya da hic olmamistir. Oyunlari ise yaramayinca daha fazla dayanamaz ve; "hic sevmedim seni cok calistim ama beceremedim. Beni anla ve affet ne olur. Aslinda ne kadar istesem de kimseyi sevemiyorum" der. Yada "Cok dusundum, sen cok iyi bir insansin, inan seni uzmek istemiyorum. Hayatim cok karisIk. Bunu hak etmiyorsun ama bu aralar kendimle bir savas veriyorum ve bu savasta yanimda olmani istiyorum"der.

Siz onun icin hayatinizi ve geleceginizi sorgulamaya basladiginiz sirada soyler bunu hemde.

Sizin icin ne kadar inandirici olmasada soyledikleri, artik onu kaybetmissinizdir bir kere yapabileceginiz hicbir sey yoktur. Askta mantikta yoktur sizin icin gururda yoktur, olmamalidir da. Bu yuzden biraz daha gidersiniz ustune son bir sans icin. Hic ummadigi bir anda karsisina cikip "Seni hala seviyorum" diye bagirabilmek icin her zaman gectigi yerlerde beklersiniz. Ama goremezsiniz. Gormedikce ona daha cok baglanir, uzaklastikca daha cok yakinlasirsiniz ona. Ama butun gemileri yakmistir o artik.

Once beyninde bitirmistir iliskinizi, sonra da kalbinden cikarip atmistir sizi. Cok uzun degil, daha bir gun once yuzundeki o kucucuk tebessumuyle sizi sevdigini soylerken, gokyuzunden kendisi ve sizin icin birer yildiz secerek hayatiniza kucuk anlamlar katan o guzel insan, hayatinizi kabusa donusturur aniden. Birdenbire kapatir kalbinin kapilarini, yasaklar kendini size.O acimasiz yuzunu gosterir bir kez daha size hayatin. Ne oldugunu anlayamazsiniz. Duvara carpmissinizdir. Kendinizeguveniniz ve butun guzel duygular altust olmustur. Hayati kendinizde aramaya baslarsiniz yine. Oyle ya, eger yanlis birsey yapilmissa bunu hep kendisinde arayanlardansinizdi r siz. Iyilik ve guzel seyler icin varsinizdir cunku. Hatalarinizi sorgularsiniz bu kez.

O size "suc sende degil, kendimle savas veriyorum, hata bende" dese de bunu kabullenmez ve nerede yanlis yaptiginizi anlayabilmek icin cirpinir durursunuz.Sonunda yine butun hatayi kendinize yuklersiniz. O yuzden her seferinde biraz daha dikkatle ve tereddutle baslarsiniz yeni iliskinize. Bir yaniniz hep korunakli tutarsiniz. Uzun sure acmazsiniz kapinizi kimseye. Ve her seferinde daha zor acarsiniz kapiyi oradan iceri girmek isteyene.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/ask-sevgi-ve-evlilik/2338-ne-zaman-ki.html#post2890

Ne zaman ki.........