2. dönem BEDEN EĞİTİMİ zümre toplantı tutanağı
2006-2007 ÖĞRETİM YILI
BEDEN EĞİTİMİ 2. DÖNEM BAŞI ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ TOPLANTI TUTANAĞI

1-Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra açılış ve yoklama yapıldı.
2-………………… yazman olarak seçildi.
3-2006-2007 yılı için zümre başkanı olarak ………………,başkan yardımcısı olarak ……………………………seçildi.
4-1739 sayılı Milli Eğitim temel kanunundaki Milli eğitimin amaçları ve temel ilkeleri Mit-
hat Yıldırım tarafından okundu.
5-Beden Eğitimi öğretmenlerinin ders içi ve ders dışı talimatları kitabından Beden Eğitimi
dersinin amaçları ve okul spor kolları yönetmeliği …………………….. tarafından okundu.
6-2006-2007 öğretim yılı 1. kanaat döneminde yapılan ilçe zümre öğretmenler toplantısın-
da alınan kararlar …………… tarafından okundu.Yapılan değerlendirmede özellikle 19 Mayıs
bayram ve kutlamaları ile okullararası müsabakalarda ilçemiz adına çok sayıda öğrencimizin
katılımıyla başarılı bir dönem geçirildiği vurgulandı.
7-2006-2007 öğretim yılı 1. dönem başarı durumlarının genel değerlendirilmesi yapıldığın-
da İlçemiz Liselerinde Beden Eğitimi ve Spor derslerinde başarı oranının çok yüksek olduğu,
Beden Eğitimi derslerinin okullarımızın genel disiplinine etkisinin inkar edilemez olduğu ……………………. tarafından vurgulandı.
8-Hazırlık ve günlük planların önemi ve gerekliliği ………… tarafından vurgulanarak bu
konuda aynı hassasiyetin 2. dönemde devam etmesi gerektiği belirtildi.
9-Orta öğretim kurumları sınıf geçme ve sınav yönetmeliğinin ilgili bölümleri …………. tarafından okundu.
10-Ders planlarında bulunan Atatürkçülükle ilgili konuların yeri geldikçe işlendiği ve öğren
cilerimizin bilgilendirildiği,esasen bu konuların yanlızca derslerde değil,her fırsatta hatırlatıl-
ması gerektiği …………………… tarafından vurgulandı.
12-19 Mayıs Gençlik ve spor bayramının her yıl olduğu gibi bu yılda görkemli bir şekilde
kutlanabilmesi için hazırlıkların devam ettiği,özellikle büyük bayrağın yapımı ve kıyafetler
konusunda ilçemiz Meslek ve Anadolu Meslek Lisesinin istekli olduğu,yeni makinaların gelme
si nedeniyle belirtilen okulumuzun bu konuda bir sıkıntı yaşanmayacağının okul idaresi tarafın
dan kendilerine ve ilçe Milli Eğitim şube müdürümüz …………………… iletildiği …………….tarafından ifade edildi.
Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/beden-egitimi-dersi/18371-2-donem-beden-egitimi-zumre-toplanti-tutanagi.html#post35673
13-İyi dileklerle toplantı sona erdirildi.

alıntı