Sabahları bana asla iş vermeyip mutlaka çıkış saatine kadar bekleyin. Acil işler benim için her zaman zihin açıcıdır.
İş çok acilse, zırt pırt yanıma gelip nasıl gittiğini sorun. Korkunç faydalı oluyor. Daha iyisi, arkamda dikilip bana nasıl yapacağımı söyleyip durun.
Kimselere nereye gittiğinizi söylemeden ortadan kaybolun. Birisi sizi aradığında yanıt verebilmem için yaratıcılığımı kullanma fırsatı veriyor bana.
Bana birden fazla iş verdiğinizde hangisinin öncelikli olduğunu söylemeyin. Ben müneccimim.
İşten çıkmamı geciktirmek için elinizden geleni yapın. Bu ofisi seviyorum ve gerçekten gidecek başka bir yerim ve yapacak başka bir işim yok. Yaşamım tabii ki işimden ibaret.
Yaptığım bir iş hoşunuza giderse, lütfen onu bir sır gibi saklayın. Maazallah bir duyulursa, terfi ya da ödül alırım!
Yaptığım işi beğenmediğinizde, herkeslere anlatın. Beceriksizin biri olduğumu herkesin bilmesi elbette ki çok doğal.
Bir işin yapılmasıyla ilgili özel bir isteğiniz varsa, son ana kadar bekleyin. Yararlı bilgilerle yarım aklımı bulandırmadığınız için size minnettarım.
Birlikte olduğunuz insanlarla beni asla tanıştırmayın. Benim bir şey bilmeye hakkım yok. Şirket kast sisteminde ben son halkayım zaten. Daha sonra bu insanlara gönderme yaptığınızda, üstün zekamla kim olduklarını şıp diye çıkaracağımı biliyorsunuz ya!
Bana tüm küçük sorunlarınızı anlatın. Başka kimsenin sorunu yok ve başkalarının daha kötü durumda olduğunu bilmek rahatlatıcı bir şey. Kendi hesabıma, bu kadar iyi bir yönetici olduğunuz için aldığınız ikramiyeden ne çok vergi ödemek zorunda kaldığınız hakkındaki öyküyü özellikle seviyorum.Yıllık değerlendirme ve sicil zamanı gelene kadar bekleyip, nasıl çalışmam gerektiğini o zaman açıklayın. Ortalama bir sicil ve düşük bir artış bana yeter de artar bile. Nasılsa burada para için çalışmıyorum.