[HIDE]
HASYURT YARBAŞI İKÖĞRETİM OKULU 5-A SINIFI

REHBERLİK PROĞRAMI SENE SONU FAALİYET RAPORU
2006-2007 Eğitim- Öğretim Yılında 5-A sınıfında uygulanan rehberlik çalışmalarının sene sonu faaliyet raporu ekte sunulmuştur.
Gereğini bilgilerinize sunarım.
20.06.2007
Birsen YILMAZ
5-A sınıf Öğretmeni
EYLÜL

18.09.2006
Öğrencilerin öz güvenlerini geliştirmeye yönelik “Benim Adım Benim “ isimli gurup etkinliği yapıldı.

EKİM

02.10.2006
Öğrencilere kurallara uygun davranış becerisi kazandırmaya yönelik “Kurallar “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

16.10. 2006
İlköğretim Kurumlar Yönetmeliği 97. maddesi gereğince Okul Öğrenci Kurulu Seçim faaliyetleri yapıldı.

30.10.2006
Öğrencilerin kuralları özümsemelerini sağlamaya yönelik “Öğrencilerden Beklenen Davranışlar “ yönetmelik uyarınca okundu. Tartışıldı.

KASIM

13.11.2006
Öğrencilerin kuralların farkına varmalarını sağlamaya yönelik “Sınıf Kuralları” isimli grup rehber etkinliği yapıldı.

27.11.2006
Öğrencilerin kibar davranışlar geliştirmelerini sağlamaya yönelik “Kibarlık” isimli grup rehber etkinliği yapıldı.

ARALIK

11.12.2006
Adaletin toplum içindeki rolünü kavratabilmeye yönelik “ Bu Adil mi? “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

25.12.2006
Öğrencilerin sorumluluklarının bilince bireyler olarak davranmalarını sağlamaya yönelik “Sorumluluk” isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

OCAK

08.01.2007
Öğrencilerde iyi bir dinleyici olma alışkanlığını kazandırmaya yönelik “İyi Bir Dinleyici “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

22.01.2007
Öğrencilerde toplum tarafından kabul edilen istendik davranışları geliştirmeye yönelik “Yalan “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.
Dönem sonu rehberlik çalışmaları gözden geçirildi.

ŞUBAT

19.02.2007
Öğrencilerde ön yargılı olmadan olayları irdeleyebilme becerisini kazandırmaya yönelik “ Hikayenin İki Yüzü “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

MART

05.03.2007
Saygılı davranışlarda bulunmanın insan ilişkilerinde önemini ve faydalarını kavramalarına yardımcı olmaya yönelik “ Saygı “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

19.03.2007
Öğrencilerin nasıl disiplinli olacaklarını öğrenmelerine yönelik “Düzenli olmak isimli” grup rehberlik etkinliği yapıldı.

NİSAN

02.04.2007
Girişken olmanın duygularını ifade etmede ve etkili iletişim kurmalarındaki faydalarını kavramalarına yardımcı olmaya yönelik “ Girişkenlik “ isimli grup rehberlik etkinliği sınıf öğretmeninin izinli olması sebebiyle 16.04.2007 tarihinde yapıldı.

16.04.2007
Öğrencilerin lakap takmanın olumsuz yönlerini görmelerini sağlamaya yönelik “ Lakap Takma “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

30.04.2007
Zorbaca davranışlara karşı yapılabileceklerin farkına varmalarını sağlamaya yönelik “Zorbalık “isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

MAYIS

14.05.2007
Öğrencilerin öfkelerini kontrol yollarını öğrenmelerini sağlamaya yönelik “ Öfke Kontrolü “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

28.05.2007
Öğrencilerin duyarlı davranışın çevreye etkilerini görmelerini sağlamaya yönelik “Duyarlılık “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

Kaynak: ReformTürk http://www.reformturk.com/showthread.php?p=103225

HAZİRAN

11.06.2007
Öğrencilerin çevre problemlerine çözüm üretmelerini sağlamaya yönelik “Çevreye Duyarlılık “ isimli grup rehberlik etkinliği yapıldı.

20.06.2007
Yıl sonu faaliyet raporu hazırlanarak okul idaresine teslim edildi.

Ali ÇETİ N
rarlı dosya olarak:Dosyayı İndir
[/HIDE]